آخرین مقالات

تفاوت ثبت شرکت و جواز کسب چیست؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت ارز دیجیتال چگونه است؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت انرژی
150 150 ثبت آرژانتین

ثبت شرکت خرید ضایعات

در ثبت شرکت خرید ضایعات با عنوان « بازیافت » به دفعات برخورد خواهیم داشت . چون هدف اصلی این نوع شرکت ها بازیافت موادی است که میتوانند مجدد به چرخه تولید و مصرف بازگردند.

ضایعات چیست ؟

ضایعات در لغت به معنی جمع ضایعه است و ریشه عربی دارد . اما در فارسی ضایعات معادل پسماند است که چون کلمه پسماند زیاد رایج نیست بیشتر از ضایعات استفاده می شود .

بطور کلی ضایعات به 4 دسته ی کلی تقسیم می شود :

 • ضایعات فلزی و غیر فلزی
 • ضایعات الکترونیکی و غیر الکترونیکی
 • ضایعات صنعتی
 • ضایعات خانگی

بازیافت چیست ؟

بازیافت چیست ؟

واژه بازیافت یعنی آماده سازی مواد برای استفاده مجدد . از جمله ی این مواد می توان به کاغذ ، پلاستیک ، آهن ، شیشه و …. اشاره نمود. در دنیای امروز با توجه به رشد جمعیت میزان تولید زباله نیز بسیار زیاد افزایش یافته . همچنین برای کاهش هزینه های تولید توجه به امر بازیافت در سراسر دنیا افزایش چشمگیری داشته . این توجه ویژه باعث به وجود آمدن شرکت های زیادی شده که در زمینه ی جمع آوری ضایعات و بازیافت آن فعالیت دارند. جدا از پرسود بودن این صنعت فعالیت این نوع شرکت ها کمک شایانی به حفظ محیط زیست می کند.

ضایعات فلزی و غیر فلزی

به هر شیء فلزی که کارایی خود را از دست داده باشد ضایعات فلزی گفته می شود ، برای مثال آهن – چدن – آلومینیوم – برنج –سرب و… به هر شیء غیر فلزی که کارایی خود را از دست داده باشد ضایعات غیرفلزی گفته می شود . دامنه ی ضایعات غیر فلزی نسبتا گسترده است بطور مثال انواع پلاستیک – کاغذ و کارتن – نخاله های غیرفلزی ساختمانی – مواد شیمیایی – روغن – ضایعات کشاورزی و …. در این دسته جای دارند.

ضایعات الکترونیکی و غیر الکترونیکی

به هر وسیله ی الکتریکی یا الکترونیکی که کاربرد خود را از دست داده باشد ضایعات الکترونیکی می گویند مثل موبایل – قطعات کامپیوتری – رادیو – تلویزیون – سیم و کابل – باتری – وسایل برقی خانگی مثل کولر – یخچال . سایر انوع ضایعات که در دسته ی الکترونیکی جای نمی گیرند را ، غیر الکترونیکی می نامند .

ضایعات صنعتی و انواع آن

به ضایعاتی که در واحد های صنعتی و تولیدی به وجود می آیند ضایعات صنعتی گفته می شود . به عنوان مثال مواد شیمیایی – فلزات– مواد پلاستیکی – تولیدات مرجوعی غیر مفید و … ضایعات صنعتی محسوب می شوند .

ضایعات خانگی

ضایعات علاوه بر محل های صنعتی در محل های مسکونی نیز به وجود می آیند. به هرگونه ضایعاتی که در محیط خانگی یافت می شود را ضایعات خانگی می گویند. بنابراین بسیاری از ضایعات فلزی – غیر فلزی – الکترونیکی و غیر الکترونیکی در این دسته قرار می گیرند.شایان ذکر است که دسته بندی های ذکر شده مانع الجمع نیستند یعنی یک شیئی می تواند هم جزء ضایعات خانگی دسته بندی شود هم جزء ضایعات فلزی یا الکترونیکی.

امروزه با اهمیت یافتن موضوع بازیافت دولت ایران نیز توجه بسزایی به این امر داشته و به افراد یا شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند تسهیلات و حمایت هایی را اعطا نموده است .

حمایت های دولت از سرمایه گذاران صنعت بازیافت و ضایعات

 • معافیت های مالیاتی
 • اعطای تسهیلات و وام های بانکی کم بهره
 • اعطای امتیازهای حقوقی

ثبت شرکت خرید ضایعات یا بازیافت

این نوع شرکت در تمام قالب هایی که در قانون تجارت به آن اشاره شده می تواند ثبت گردد . اما بیشترین قالب شرکت های ضایعات  1- سهامی خاص  2- با مسئولیت محدود  می باشد.

ثبت شرکت خرید ضایعات ( سهامی خاص )

برای ثبت این نوع شرکت باید حداقل 3 نفر سهامدرا و 2 نفر بازرس معرفی گردد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت 1/000/000 ریال می باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت خرید ضایعات ( سهامی خاص )

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت خرید ضایعات ( سهامی خاص )

 • تصویر مدارک هویتی کلیه ی اعضاء
 • اعلام شماره موبایل بنام از هریک از اعضاء
 • اعلام آدرس و کدپستی محل شرکت

ثبت شرکت خرید ضایعات ( با مسئولیت محدود )

برای ثبت این نوع شرکت شما باید حداقل 2 نفر شریک معرفی نمایید. حداقل سرمایه ی ثبتی برای این نوع شرکت 1/000/000 ریال می باشد .

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت خرید ضایعات ( با مسئولیت محدود )

 • تصویر مدارک هویتی شرکاء
 • اعلام شماره موبایل بنام از هریک از شرکاء
 • اعلام آدرس و کدپستی محل شرکت

پیشنهاد ویژه : با توجه به نیاز این شرکت ها برای حضور در مناقصات شهرداری ها پیشنهاد ویژه ی ثبت آرژانتین به شما همراهان عزیز ثبت شرکت در قالب سهامی خاص می باشد چون این نوع شرکت دارای اعتبار بیشتری بوده و امکان پیروزی در مناقصات در این نوع شرکت بیشتر است .

مدت زمان ثبت شرکت خرید ضایعات یا بازیافت

مدت زمان ثبت شرکت در هریک از قالب های ذکر شده بازه ی بین 15 الی 20 روز کاری می باشد. کارشناسان ثبت آرژانتین آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره و ثبت شرکت به شما همراهان عزیز هستند .

نکته : اگر از فعالان در صنعت ضایعات و بازیافت هستید ولی هنوز اقدام به ثبت شرکت خود نکرده اید باید این نکته را بدانید که امکان شرکت در مناقصات شهرداری را از دست خواهید داد . شهرداری ها بطور سالیانه اقدام به برگزاری مناقصه جهت جمع آوری بازیافت و ضایعات از درب منازل می کنند و تنها شخصیت های حقوقی یعنی شرکت ها می توانند در این مناقصات شرکت نمایند.

تجهیزات مورد نیاز برای شرکت بازیافت

 • نیروی انسانی جهت جمع آوری بازیافت و ضایعات .
 • وسایل نقلیه قابل حمل برای بازیافت .
 • فضایی برای نگهداری یا فروش مواد بازیافتی .
 • ماشین آلات برای تفکیک و پردازش ضایعات .

مجوز شرکت های خرید ضایعات یا بازیافت

برای ثبت شرکت خرید ضایعات یا بازیافت در ابتدا نیاز به اخذ مجوز ندارید و بدون مجوز می توانید اقدام به ثبت شرکت نمایید. بعداز ثبت شرکت جهت دریافت مجوز باید به اداره ی صنعت ، معدن استان خود مراجعه کرده و تقاضای دریافت مجوز نمایید.

 

« در خانه بمان ، در آرژانتین ثبت کن »

ارسال پاسخ