راهنمای جامع ثبت شرکت

ثبت شرکت طبق جدیدترین قوانین اداره ثبت در سال 1401 همراه مشاوره کامل

آخرین مقالات

ثبت شرکت تولیدی مبل
ثبت شرکت تولیدی مبل
2560 1698 ثبت آرژانتین
ثبت برند نساجی
ثبت برند نساجی
819 460 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت تولید فرش
ثبت شرکت تولید فرش
1080 809 ثبت آرژانتین
شرایط ابطال کارت بازرگانی
شرایط ابطال کارت بازرگانی
750 500 ثبت آرژانتین

تعریف شرکت

به طور کلی معنی شرکت از کلمه شراکت گرفته شده است و به مجموعه ای گفته می شود که در آن افرادی با همدیگر در امری شراکت دارند. به طور خاص، در شرکت های تجاری معنای شرکت به مجموعه ای از افراد حقوقی اطلاق می شود که در ازای سرمایه گذاری در یک زمینه در سود آن مشارکت دارند. و نیز ادامه این محتوا تمامی جوانب ثبت شرکت را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد ثبت شرکت دریافت کنید.

ثبت شرکت

چرا باید ثبت شرکت را انجام دهیم؟

در پاسخ به این سوال که چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم؟ باید بگوییم بدیهی است تا زمانی‌که شما شرکت خود را ثبت نکنید، شرکت شما هویت رسمی ندارد و از نظر قانونی و حقوقی نمی تواند ادعایی داشته باشد. ثبت شرکت اولین قدم برای ورود رسمی به دنیای کسب و کار است. اگر شرکت شما ثبت نشود امکان هرگونه سوء استفاده از شرکت شما وجود دارد. با ثبت شرکت می توانید از حمایت‌ های قانونی برای شرکت خود برخوردار باشید.‌

ثبت شرکت نشان می ‌دهد که شما مالک اختصاصی شرکت‌ تان هستید و امکان هرگونه سوء استفاده را محدود می‌ کند؛ هم‌چنین ثبت شرکت علاوه بر این که به شما در ارائه خدمات بهتر در راستای قوانین تعریف ‌شده کمک می ‌کند، کسب و کار شما را حرفه ای و منحصر به فرد نشان می دهد. ضمنا با ثبت شرکت می توان از مزایایی مانند شرکت در مناقصات و مزایده ها و دریافت تسهیلات هم استفاده کرد.

ثبت شرکت به منزله ی به وجود آوردن یک شخصیت حقوقی مستقل از شخص حقیقی است. با به وجود آمدن شرکت کلیه ی مسئولیت های کسب و کار متوجه شرکت خواهد بود و شخصیتی مستقل از شخص به وجود میاید و در صورت به وجود آمدن دیون و بدهی اموال شرکت متضامن بدهی است و اموال شخصی افراد مصون است. با ثبت شرکت و به وجود آمدن شخصیت حقوقی مستقل این شخصیت حقوقی از کلیه ی امتیازات و حقوق شخص حقیقی بهره مند می شود.

 برای مثال میتواند طرف قرارداد قرار بگیرد ، دارای حساب بانکی باشد ، دارای دسته چک باشد ، امکان دریافت تسهیلات و وام دارد ، و با ثبت شرکت کسب و کار فرد وجه قانونی تری به خود میگیرد و باعث افزایش اعتبار کسب و کار میگردد.

همچنین با ثبت شرکت امکان حضور در مزایده ها و مناقصات  دولتی فراهم می شود و شانس شرکت در پیروزی در این مناقصات و مزایده ها بیشتر از اشخاص حقیقی می باشد چون ارگان های دولتی شرکت را معتبر تر از شخص می دانند.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت چیست؟

مراحل ثبت یک شرکت به ‌طور کلی شامل موارد زیر است :

هزینه های ثبت شرکت چقدر است؟

هزینه‌ های مورد نیاز برای ثبت یک شرکت شامل هزینه ‌های تأیید نام، هزینه دریافت اوراق ثبتی از اداره ثبت و هزینه آگهی تاسیس و مهر برجسته و کارمزد و حق الوکاله شرکت می ‌باشد.

 لازم به ذکر است که چون برخی از مراحل ثبت شرکت مانند تنظیم اساسنامه، تقاضانامه و سایر مدارک و هم‌چنین دریافت آگهی نیازمند به پیگیری ‌های کارشناسانه است، ممکن است هزینه ‌ای هم به‌ عنوان حق ‌الزحمه کارشناس به هزینه ‌های فوق افزوده شود.

ثبت شرکت چقدر زمان می برد؟

به طور کلی فرآیند ثبت شرکت حدود 15 تا 30 روز کاری طول می کشد، البته زمان دقیقی نمیتوان مشخص کرد و عوامل زیادی می توانند زمان ثبت شرکت شما را کوتاه یا طولانی کنند.

اگر دانش و تجربه ای در زمینه ثبت شرکت نداشته باشید، مسیر شما دشوارتر می شود زیرا زمان زیادی برای آشنایی با برخی اصطلاحات سخت حقوقی نیاز است، اما می توانید از مشاوران مجرب ثبت آرژانتین کمک بگیرید. در ابتدای راه می توانید هدف خود را برای ثبت شرکت در مدت زمان کوتاهی داشته باشید.

برای ثبت کدام شرکت ها نیاز به مجوز داریم؟

بطور کلی برای ثبت شرکت نیازی به مجوز نداریم مگر اینکه قانون صراحتا داشتن مجوز را قید کرده. مثلاً شرکت‌ هایی که فعالیت مربوط به امور مالی و بانکی دارند باید مجوز خود را از بانک مرکزی اخذ کنند یا شرکت‌ هایی که در زمینه بورس فعالیت می‌ کنند باید مجوز خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار کسب کنند، هم‌چنین فعالیت ‌های شرکت‌ های تعاونی باید با مجوز رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام شود، فعالیت‌ های مربوط به حج و زیارت و فعالیت‌ های قرآنی باید مجوزی از سازمان تبلیغات اسلامی یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند. 

هم‌چنین سایر فعالیت ‌ها در حوزه‌ های مختلف مانند دفتر پیشخوان، فعالیت در زمینه هواپیمایی، صلح و اسلحه و… نیازمند به اخذ مجوز از مرجع مربوطه است.

اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت کدام اند؟

از نظر اداره ثبت شرکت ‌ها، اسامی که برای ثبت شرکت پیشنهاد می‌ دهید باید اسامی فارسی با سه سیلاب باشند و مشابه اسامی شرکت های ثبت ‌شده دیگر نیز نباشند. 

شایان ‌ذکر است، اسمی که برای شرکت انتخاب می‌ کنید بهتر است بیش ترین هماهنگی را با نوع فعالیت شرکت شما داشته باشد تا فرایند برند سازی راحت ‌تر صورت بگیرد.

تفاوت ثبت شرکت با ثبت برند چیست؟

ثبت شرکت به منزله ی به وجود آوردن یک شخصیت حقوقی و بهره مندی از مزایای آن و همچنین قانونی و رسمی کردن فعالیت ما می باشد ولی ثبت برند به منزله ی ثبت یک اسم برای درج روی کالا یا خدماتی است که ما ارائه می دهیم.

به طور کلی ثبت شرکت با ثبت علامت تجاری متفاوت است. مردم شرکت های خود را ثبت می کنند تا فعالیت های اقتصادی خود را سامان دهند و شراکت خود را قانونی کنند. اما حتی این افراد نیز اگر قصد عرضه محصول در بازار را دارند باید برای ثبت علامت تجاری(برند) اقدام کنند. ثبت علامت تجاری در واقع قانونی شدن نام و برند کالا یا خدمات ارائه شده توسط اشخاص حقیقی (تولیدکنندگان کوچک) یا اشخاص حقوقی (شرکت ها و کارخانه ها) است. لازم به ذکر است با ثبت علامت تجاری و ثبت شرکت، حق استفاده از نام انتخابی منحصراً به افراد داده شده و سایرین طبق قوانین امکان استفاده از آن را نخواهند داشت. در این مقاله به تمامی تفاوت های ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری می پردازیم.

ثبت شرکت فوری

برای شرکت فوری نیاز است تا از یک موسسه حقوقی و کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید، در این صورت شما فقط مدارک مورد نیاز و هزینه های لازم را به کارشناسنان می سپارید تا آن ها تمام کارهای مربوط به ثبت شرکت را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام برسانند.

ثبت شرکت ارزان

برای ثبت شرکت ارزان نیاز است تا از یک موسسه حقوقی معتبر کمک بگیرید. اگر درخواست خود را مبنی بر ثبت شرکت تان به طور آنلاین با یک موسسه حقوقی به اشتراک بگذارید، احتمالا با پرداخت هزینه کمتری می توانید از خدمات کارشناسان مجموعه مورد نظر برای ثبت فوری شرکت تان استفاده کنید.

ثبت شرکت در مناطق ازاد

راه اندازی کسب و کار در مناطق آزاد مزایا و معایبی دارد. در مناطق آزاد ایران مانند اروند، چابهار ارس، قشم، از جمله کیش و انزلی. معافیت مالیاتی یکی از بزرگترین مزیت های شرکت های مناطق آزاد است.

بر اساس قانون، در صورتی که شرکت های مناطق آزاد شرایط مالیاتی قانونی خود را داشته باشند، می توانند تا 20 سال از معافیت مالیاتی بهره مند شوند. بنابراین هنگام ثبت شرکت در مناطق آزاد به فعال سازی مناطق آزاد بسیار توجه کنید. پروانه، کد کسب و کار، مهر دفتر و از همه مهمتر اظهارنامه مالیاتی.

علاوه بر این، شرکت شما باید در منطقه آزاد ثبت شده باشد، فعالیت های کاری و تجاری شما نیز باید در منطقه آزاد باشد. در صورت عدم رعایت این موارد، مشمول مالیات می شوید.

مناطق آزاد به دلیل ارزش و آزادی واردات ماشین آلات تجاری، مکان های خوبی برای سرمایه گذاری هستند. زیرا از این طریق می توان بسیاری از هزینه های پیکربندی دستگاه و حمل و نقل دستگاه در داخل کشور و گمرک را حذف کرد. و با این فرصت که بتوانیم توسعه و گسترش فعالیت های اقتصادی خود را دنبال کنیم.

ابتدا باید مهمترین استعدادها را در هر منطقه آزاد به دست آورید و از آن درآمد کسب کنید. زیرا سودآوری منابع مالی از طریق این موسسات و مبادلات آنها از مهمترین اهداف شرکت ها می باشد.

در حالی که مناطق آزاد ذخایر ارزی ایجاد می کنند و از خروج آن جلوگیری می کنند، مقادیر زیادی ارز تولید می کنند. به همین دلیل نقش بزرگی در اقتصاد کشور دارند. بسیاری از تجار خارجی نیز ابتدا در مناطق آزاد سرمایه گذاری می کنند تا در ایران تجارت کنند.

شناسه ملی شرکت چند رقمی است؟

شناسه ملی شرکت یک شماره یازده رقمی است که پس از ثبت شرکت، در سازمان ثبت اسناد شرکت ها و موسسات غیر تجارتی توسط این سازمان صادر می شود و امکان استعلام اصالت یک شرکت را فراهم می کند.

انواع شرکت ها کدامند

انواع شرکت ها کدام اند؟

شرکت هایی که در قانون مشخص شده اند برحسب تفاوت هایشان دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه این نوشتار به معرفی مختصری از انواع شرکت های تجاری می پردازیم.

شرکت سهامی

شرکت های سهامی، شرکت هایی هستند که سرمایه آن ها به سهام تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد. خود این شرکت های سهامی نیز به 2 نوع تقسیم می شوند :

شرکت های سهامی عام

شرکت های سهامی عام به شرکت هایی گفته می شود که موسسین آن ها قسمتی از سرمایه اصلی شرکت را از طریق فروش “سهام” به مردم تامین می کنند. به عبارتی دیگر می توان گفت که شرکت های سهامی عام شرکت هایی هستند که حداقل 51 درصد سهام آن ها از طریق “بورس” به عموم مردم واگذار می شود.

شرکت های سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص نیز شرکت هایی هستند که تمام سرمایه آن ها در زمان تاسیس شان، منحصراً توسط موسسین تامین شده است. عبارت «شرکت سهامی خاص» حتما باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن در کلیه اوراق، اطلاعیه ها و آگهی های شرکت به طور واضح قید شود.

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی

شرکت های تضامنی نیز شرکت هایی هستند که در تحت نام مخصوص برای انجام امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شوند. در نام شرکت های تضامنی، حتما باید عبارت «شرکت تضامنی» و یا نام یک نفر از شرکا ذکر شود و بعد عبارتی از قبیل «و شرکا» یا «و برادران …» قید شود.

شرکت نسبی

شرکت های نسبی نیز شرکت هایی هستند که برای انجام امور تجارتی تحت نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل شده و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای که در شرکت گذاشته اند، می باشد. در نام شرکت های نسبی نیز، حتما باید عبارت «شرکت نسبی» و یا نام یک نفر از شرکا ذکر شود و بعد عبارتی از قبیل «و شرکا» یا «و برادران …» قید شود.

شرکت مختلط سهامی

شرکت های مختلط سهامی شرکت هایی هستند که تحت نام مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شوند. در رابطه با نام این نوع شرکت ها باید بگوییم که باید عبارت «شرکت مختلط» و یا نام یکی از شرکای ضامن قید شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجارتی تشکیل شده و هر کدام از شرکا فقط تا میزان سرمایه موجود خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات در آن شرکت هستند. این نوع شرکت زمانی تشکیل می شود که تمام سرمایه تادیه و سهم الشرکه غیر نقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد.

 درباره نام شرکت باید ذکر کنیم که عبارت «با مسئولیت محدود» باید حتما قید شود وگرنه شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب می شود.

 نکته بعدی درباره نام شرکت این است که نام شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکا باشد در غیر این صورت، شریکی که نام او در نام شرکت قید شده است در مقابل اشخاص ثالث، حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را می گیرد.

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت های سهامی با شرکت های تضامنی با یکدیگر مختلط می شوند و نوع دیگری از شرکت ها پدید می آید که به آن شرکت مختلط غیر سهامی می گویند. 

لذا شرکت های مختلط غیر سهامی، شرکت هایی هستند که برای انجام امور تجارتی در تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود و یا یک یا چند نفر شریک ضامن بدون انتشار سهام تشکیل می شوند.

 در این نوع شرکت ها نیز نام شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» و یا اسم یکی از شرکای ضامن قید شود. شرکت های مختلط نیز، خود دارای دو نوع هستند:

شرکت های مختلط سهامی

این نوع شرکت ترکیبی از شرکت تضامنی و شرکت سهامی می باشد که در آن یک یا چند نفر شریک ضامن و دارای سهم الشرکه می باشند و بقیه سرمایه، به سهام متساوی القیمه تقسیم می شود.

شرکت های مختلط غیر سهامی

در این نوع شرکت ها شرکای ضامن با شرکایی با مسئولیت محدود هر دو جمع شده و شرکای ضامن به طریق شرکت تضامنی و شرکای دیگر نیز به طریق شرکت با مسئولیت محدود، رفتار می کنند.

شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت های تعاونی تولید و مصرف نیز شرکت هایی هستند که بین عده ای از ارباب حرف تشکیل می شوند و شرکای مشاغل، خود را برای تولید و فروش اشیا و یا اجناس به کار می برند.

حداقل سن برای ثبت شرکت باید چقدر باشد؟

در رابطه با این موضوع باید ذکر کنیم که حداقل سن برای ثبت تمامی شرکت ها سن 18 سال است.

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت چیست؟

بطور کلی شرط مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت وجود ندارد مگر در موارد خاص که قانون شرایط دیگری را بیان کرده. برای مثال : 
ثبت شرکت فنی و مهندسی نیازمند داشتن دانشنامه مهندسی است.

برای ثبت شرکت چند نفر لازم است؟

حداقل تعداد اعضا و شرکا در انواع شرکت ها متفاوت است. در ادامه به حداقل تعداد اعضا و شرکای مورد نیاز برای ثبت انواع شرکت ها می پردازیم.

ثبت شرکت توسط اعضای هیات علمی

ثبت شرکت توسط اعضای هیات علمی امکان‌پذیر است؟

طبق قوانین موجود ثبت شرکت توسط اعضای هیئت علمی بلامانع است. همچنین ثبت شرکت توسط اعضای هیئت علمی به صورت خصوصی و دولتی امکان‌پذیر است. ثبت شرکت توسط اعضای هیئت علمی متناسب با حیطه تخصص آن ها شرایط متفاوتی می تواند داشته باشد.

شرکت های که توسط اعضای هیئت علمی تشکیل می شوند کالای خاصی تولید نمی کنند یا همچنین امکانات خاصی نیز در دست ندارند. بلکه این قبیل از شرکت‌ها متشکل از افرادی تحصیل کرده و با تجربه هستند که محصول اصلی شرکت آن ها شامل تجربه اطلاعاتی است. تجربه و اطلاعاتی که به واسطه آن ها محصول اصلی شرکت تولید شده و برایشان منجر به درآمد زایی می شود.

بیشتر بخوانید : ثبت شرکت توسط اعضای هیئت علمی

ارتباط دریافت وام و تسهیلات با ثبت شرکت

با ثبت شرکت امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی به مبالغ بالا نیز افزایش می یابد چون در بانکداری جمهوری اسلامی  همواره برای اشخاص حقیقی سقف وام در نظر گرفته می شود درحالیکه در مورد اشخاص حقوقی در صورتیکه گردش قابل قوبل داشته باشند عموما سقف خاصی برای وام و تسهیلات آنها در نظر گرفته نمی شود.

برای افر ادی که قصد واردات و صادرات دارند ، همچنین قصد انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی دارند قطعا فعالیت با شخصیت حقوقی کار آنها را تسهیل کرده و آنها را در راه رسیدن به اهدافشان یاری می کند.

از این جهت که شرکت های خارجی اشخاص حقوقی را معتبر از اشخاص حقیقی می دانند.

ارتباط دریافت کارت بازرگانی و ثبت شرکت

افرادی که متقاضی دریافت کارت بازرگانی به منظور واردات و صادرات محصولات مورد نظر خود می باشند ثبت شرکت کمک شایانی برای پیشبرد اهداف آنها می کند چون اساسا اتاق بازرگای نیز شخصیت حقوقی را معتبر از شخصیت حقیقی شناخته و برای دریافت کارت بازرگانی شخصیت حقوقی روال تسهیل شده تری نسبت به شخصیت حقیقی دارد.

برای دریافت مشاوره در این زمینه از طریق راه های ارتباطی که در صفحه نخست قید  شده با کارشناسان متخصص ما ارتباط بگیرید.

آیا ثبت شرکت الزامی است یا خیر؟

به طور کلی هیچ قانونی مبنی بر اجبار ثبت شرکت و انجام فعالیت به‌صورت حقوقی وجود ندارد و تنها افرادی که قصد ماندگاری در بازار و گسترش کسب و کار و همچنین طرف قرارداد قرارگرفتن با شرکت ها و ارگان های دولتی و بزرگ را دارند اقدام به ثبت شرکت میکنند که همین اقدام باعث وجه تمایز آنها از رقبا میشود.

هزینه ثبت شرکت در قزوین

چه زمانی اقدام به ثبت شرکت کنیم؟

پیشنهاد کارشناسان و متخصصان مجموعه ما این است که ابتدا مدتی را به جا انداختن و محکم کردن پایه های کسب و کار خود صرف کنید و سپس اقدام به ثبت شرکت در جهت گسترش و افزای بهره وری مجموعه خود کنید. و بطور کلی به کسب و کارهای نوپا که هنوز جایی در بازار هدف ندارند ثبت شرکت پیشنهاد نمیشود.برای اینکه مطمئن شوید زمان ثبت شرکت شما رسیده یا خیر میتوانید از کارشناسان متخصص ثبت آرژانتین مشاوره دریافت کنید تا به بهترین نحو مورد راهنمایی قرارگیرید.

برای چه فعالیت هایی اقدام به ثبت شرکت کنیم؟

کلیه فعالیت ها اعم از تولیدی- خدماتی-بازرگانی-فرهنگی و … که نقش خودرا در بازار هدف پیدا کرده اند ثبت شرکت پیشنهاد می شود تا بتوانند از این طریق  نسبت به گسترش فعالیت خود اقدام کنند و از مزایای بی شمار ثبت شرکت بهره‌مند گردند.ثبت شرکت به هرگونه فعالیتی امکان رشد و پیشرفت و گسترش خواهد داد.

برای چه فعالیت هایی ثبت شرکت اجباری است؟

در خیلی از فعالیت ها به مواردی برخورد میکنیم که داشتن شرکت الزامی میشود. که به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

 1. کلیه شرکت های مهندسین مشاور که خواهان دریافت گرید و حضور در مناقصات و مزایده ها هستند ، داشتن شرکت الزامی و نداشتن آن مانع گرفتن پروژه های بزرگ خواهد شد.
 2. تولید کنندگان مواد غذایی که خواهان دریافت مجوز و استاندارد های مد نظر سازمان غذا و دارو بوده باید در قالب شرکت فعالیت داشته باشند.
 3. برای دریافت یک سری از مجوزات باید در قالب شرکت فعالیت داشته باشیم برای مثال مجوزات مربوط به دفاتر خدمات ارتباطی که برای دریافت مجوز باید ابتدا اقدام به ثبت شرکت کنند.

و موارد تخصصی بسیاری که این مجال نمیگنجد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه از طریق راه های ارتباطی که در صفحه نخست ذکر شده با ما ارتباط بگیرید.

ارتباط شرکت با مصون ماندن اموال شخصی

وقتی کسب وکار در قالب شرکت فعالیت می کند اگر هرگونه بدهی و دیون برای شرکت به وجود بیاید اموال شخصی سهامداران د ر امان خواهد بود و تنها اموال شرکت متضامن جبران بدهی میباشد و هر سهامدار تنها به میزان سهام اسمی خود در شرکت مسئولیت دارد حتی اگر بدهی های شرکت خیلی بیشتر از آن مبلغ سرمایه اسمی باشد. تنها در مورد بدهی های مالیاتی هر سهامدار بطور تضامنی مسئولیت دارد. در صورتی که اگر بصورت حقیقی اقدام به فعالیت کنید کلیه ی اموال شخصی شما متضامن بدهی های شما خواهد بود.

ارتباط ثبت شرکت و ثبت سابقه کسب و کار

وقتی به صورت حقیقی فعالیت میکنیم سابقه کسب و کار ما در جایی به ثبت نمیرسد در حالیکه وقتی در قالب شرکت فعالیت میکنیم تاریخ ثبت شرکت تاریخ شروع فعالیت ما محسوب میشود و هرچه از آن تاریخ بگذرد شرکت با سابقه تری خواهیم داشت که بازار هدف راخت تر به ما اعتماد میکند. و همچنینامکان دسترسی  افراد به اطلاعات اولیه کسب  وکار ما از جمله آدرس دفترمرکزی – تاریخ ثبت – میزان سرمایه ثبتی و … از طریق سامانه امکان پذیر خواهد بود و افراد راحت تر به ما اعتماد خواهند کرد. برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه میتوانید از مشاوران متخصص ثبت آرژانتین مشاوره رایگان دریافت کنید.

ارتباط ثبت شرکت و گسترش کسب و کار

وقتی شرکت به ثبت میرسانیم میتوانیم سرمایه های خارجی را به سوی کسب و کا رخد جلب کنمی به‌صورتی که شخص با آوردن مبلغی سرمایه میتواند جزو سهامداران شرکت ما شود و هم چنین با جلب ان سرمایه ها میتوانیم کسب و کار خود را رونق بخشیده و گسترش دهیم. و شرکت امکان قانونی این نوع جلب سرمایه و شراکت را به ما میدهد. در رابطه با دریفات مشاوره در زمینه جلب سرمایه گذاران میتوانید از مشاوران متخص ما مشورت بگیرید تا به بهترین نحو کسب و کار خود را گسترش و ارتقا دهید.

ارتباط ثبت شرکت و اعطاء نمایندگی

بعد از ثبت شرکت ما متیوانیم در قالب یک قراداد همکاری به سایر استان ها و حتی کشور ها نمایندگی بدهیم و ضمن گسترش کسب و کار خود امتیازات آن را برای خود محفوظ نگه داریم و امکان سو استفاده از محصولات یا خدمات خود را به صفر برسانیم. برای مثال میتوانیم به نمایندگی های متعدد ایران خودرو – ایرانسل – کفش ملی و … در کلیه کشور اشاره کنیم.

سخن پایانی

در این گفتار اطلاعاتی پیرامون ثبت شرکت ارائه شد. ثبت شرکت اولین و مهم ترین گام برای رسمیت بخشی و حضور قانونی در عرصه کسب و کار است و برای بهره مندی از حقوق قانونی و امکانات مربوط به شرکت ها باید توسط صاحبان شرکت انجام شود. در این گفتار اطلاعات جامعی درباره لزوم ثبت شرکت و مراحل آن ارائه شد و به سوالات متداولی که در این زمینه وجود دارد، پاسخ داده شد تا برای انجام این مرحله مهم برای خلق یک کسب و کار حرفه ای و حضور موفق در عرصه اقتصاد کشور اطلاعات بیشتری داشته باشید.

سوالات متداول

در ادامه به پاسخ دهی برخی سوالات متداول و رایج پیرامون ثبت شرکت می پردازیم.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و با هر تابعیت و ملیتی می توانند شرکت ثبت کنند.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر. حداقل تعداد اعضا در شرکت های سهامی خاص 3 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت های سهامی عام 5 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت ها با مسئولیت محدود 2 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت های تضامنی 2 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت های تعاونی تولید و مصرف 7 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت های نسبی 2 نفر، حداقل تعداد اعضا در شرکت های مختلط سهامی 3 نفر و حداقل تعداد اعضا در شرکت های مختلط غیر سهامی 2 نفر می باشد.

برای ثبت تمامی شرکت ها کپی شناسنامه و کارت ملی به علاوه کپی شناسنامه، کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی به علاوه گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضاء هیئت مدیره لازم است.

برای ثبت شرکت به اطلاعاتی هم چون نام شرکت، میزان سرمایه شرکت، موضوع شرکت، آدرس شرکت، تعیین افراد سهام دار و میزان سهامشان، تعیین مدیران شرکت و سمت هایشان، حق امضای شرکت و تعیین بازرسین شرکت نیاز است.

ثبت شرکت مانند هر کار دیگری نیاز به وقت و هزینه دارد، ثبت شرکت به 30 الی 45 روز به طول می انجامد.

حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت مطابق با قانون تجارت، مبلغ 100 هزار تومان می باشد.

شرکت ها در انواع شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مختلط غیر سهامی و شرکت تعاونی تولید مصرف وجود دارند که افراد می توانند با توجه به حوزه فعالیت، تعداد اعضا و… یکی از این قالب های شرکت را برای ثبت انتخاب کنند.

13 دیدگاه
 • سلام وقت بخیر
  مالیات ثبت شرکت چقدر است؟

  • سلام روز بخیر
   این مورد بستگی به یک سری شرایط داره اما برای درک بهتر این موضوع می تونید با شماره تماس : ۰۲۸۳۳۳۶۱۱۲۱ برای مشاوره رایگان در ارتباط باشید.

 • سلام خسته نباشید
  برای ثبت شرکت با معافیت تحصیلی میشه شرک ثبت کرد؟ هزینه ثبت شرکت چقدر تموم میشود قیمت نهایی اش برای یک شرکت تولیدی کاپشن؟

  • برای ثبت شرکت مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت نیازی نیست و میتونید بدون داشتن پایان خدمت و مدرک تحصیلی شرکت ثبت کنید.
   هزینه اش هم صفر تا صد با روزنامه رسمی و پلمب دفاتر سال اول ۳/۸۹۰/۰۰۰ تومان

 • سلام خسته نباشید
  واسه شرکت های کوچک پایین 5 نفر عضو هم مالیات میاد؟

  • میزان مالیات شرکت به تعداد اعضا و نوع شرکت ارتباطی نداره
   به میزان فروش و سود شرکت بستگی داره

 • سلام و درود
  هزینه کلی ثبت شرکت طراحی لباس با برند سازی چقدر است؟

  • هزینه ثبت شرکت صفر تا صد با روزنامه رسمی و پلمب دفاتر ۳/۸۹۰/۰۰۰ تومان
   هزینه ثبت برند بازه ی بین ۳/۵۰۰/۰۰۰ الی۷/۳۰۰/۰۰۰ با توجه به اسم برند و شرایطشون
   برای قیمت دقیق برند میتونید شماره تماس بدید تا کارشناسان خدمتتون تماس بگیرن

 • سلام میشه هزینه ثبت شرکت رو قسطی هم پرداخت کنیم؟

  • هزینه ثبت شرکت در مجموعه ما با توجه به خدماتی که ارائه میشه واقعا پایین هست
   ولی امکان پرداخت ۲ مرحله ای وجود داره
   ۵۰ درصد ابتدای کار ۵۰ درصد بعد از ثبت شرکت تسویه کنن

 • سلام خسته نباشید برای ثبت شرکت برای افرادی که محصل هستند هم امکان پذیر است؟

  • ثبت شرکت برای افراد زیر ۱۸ سال فقط به عنوان سهامدار امکان پذیره و اعضای هیات مدیره باید ۱۸ سال به بالا باشن

 • سلام وقت بخیر آیا بعد از ثبت شرکت مالیات هم باید بدهیم؟

ارسال پاسخ

Start Typing