آخرین مقالات

تفاوت ثبت شرکت و جواز کسب چیست؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت ارز دیجیتال چگونه است؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت انرژی
150 150 ثبت آرژانتین

امضاء الکترونیک چیست؟

در این مقاله قصد داریم به توضیح امضاء الکترونیک، کاربرد امضاء الکترونیک و نحوه ی آن و همچنین تعریف توکن و نحوه اخذ آن صحبت کنیم. لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

 

امضاء الکترونیک چیست؟

   منظور از امضاء الکترونیک، تاییدیه ی شخص در سامانه می باشد که بصورت اینترنتی انجام می پذیرد. هدف از انجام امضاء الکترونیک کمتر کردن مراجعات حضوری به اداره ی ثبت  و تسریع در امور می باشد.

کاربرد امضاء الکترونیک چیست؟

  • در گذشته هنگامی که قصد ثبت شرکت داشتید، پس از طی مراحل تایید نام و افتتاح حساب و پست مدارک به اداره ی ثبت شرکتها، از طرف اداره ی ثبت شرکتها یک پیش نویس آگهی برای شما صادر و روی سامانه قرار می گرفت که نماینده شرکت با در دست داشتن مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی و پیش نویس آگهی جهت دریافت شماره ثبت  شرکت به اداره ی ثبت شرکتها مراجعه می نمود.
  • در این مرحله نماینده شرکت می توانست از بین سهامداران یا اعضای هیأت مدیره یا حتی وکیل باشد.
  • همچنین چنانچه قصد اعمال تغییرات برای شرکت خود را داشتید باید پس از تنظیم و امضاء و ارسال صورتجلسات به اداره ی ثبت شرکتها، اداره پس از بررسی پیش نویس آگهی صادر و روی سامانه بارگذاری می نمود که در این مرحله نیز نماینده شرکت با در دست داشتن مدارک هویتی و پیش نویس آگهی به اداره ی ثبت مراجعه می نمود جهت امضای ذیل ذفاتر اداره ی ثبت شرکتها.

توجه مهم:

حال با توجه به پیشرفت دولت الکترونیک دیگر هنگام ثبت شرکت یا اعمال تغییرات نیاز به حضور فیزیکی در اداره ی ثبت شرکتها نمی باشد و از طریق امضای الکترونیک تاییدیه ی نماینده شرکت برای اداره ی ثبت شرکتها ارسال می گردد.

توکن چیست؟

   قطعه ای الکترونیکی مشابه فلش که پس از خریداری آن باید به محضر اسناد رسمی مراجعه و جهت فعالسازی آن اقدام نمایید. توکن هم می تواند بنام شخص حقیقی صادر گردد و هم بنام شخص حقوقی. هنگامی که توکن فعال شود یک رمز ورود توسط محضر اسناد رسمی به شما داده می شود که باید در نگهداری آن اهتمام لازم را داشته باشید.

امضاء الکترونیک

جهت اعمال تغییرات در شرکت، توکن بنام شخص حقیقی بگیریم یا حقوقی؟

بستگی به نماینده ی امور تغییرات دارد.

الف) اگر نماینده شخص صاحب امضاء در شرکت باشد می تواند اقدام به دریافت توکن حقوقی بنام شرکت نماید که بعداً نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

نکته مهم:

چنانچه اقدام به دریافت توکن حقوقی می نمایید باید دو گواهی روی توکن شما فعال باشد. این دو گواهی عبارتند از : 1- گواهی شخص حقیقی       2- مهر سازمانی وابسته به غیر دولت که دو ساله است.

ب) اگر نماینده صاحب امضاء نباشد توکن مستقل و شخص حقیقی باید دریافت نماید.

مراحل انجام امضاء الکترونیک:

    بعد از تهیه توکن، توکن را به سیستم وصل کنید و :

  • از طریق سامانه« ثبت من» اقدام به ثبت نام بنام نماینده شرکت نمایید یا اگر از قبل ثبت نام داشتید به کارتابل خود ورود کنید.

 ——- |   لینک مستقیم سامانه ثبت من             لینک مستقیم نرم افزار دستینه   | ——- 

  • پس از بازکردن سامانه « ثبت من» باید نرم‌افزار « دستینه» را نصب کنید و ادامه مراحل را طبق ویدئو پایین انجام دهید.

انجام این فرآیندها بسیار ساده بوده و جای هیچگونه نگرانی ندارد. چنانچه در انجام این مراحل دچار مشکل شدید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت در بخش « تماس با ما» درج شده از مشاوره ی رایگان کارشناسان ثبت آرژانتین بهره مند گردید.

نکته مهم:

    با توجه به تجربه ی عملی مجموعه ما در انجام امضای الکترونیک حتما توصیه می  شود قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمی در استان های خود ، اطمینان حاصل نمایید که دفتر اسناد رسمی مورد نظر صدور توکن را انجام می دهد. چون هنوز کلیه ی دفاتر اسناد رسمی به این تکنولوژی مجهز نشده اند.

 

«ما به حرفه ای ها فرصت ثبت می دهیم»

ارسال پاسخ