آخرین مقالات

تفاوت ثبت شرکت و جواز کسب چیست؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت ارز دیجیتال چگونه است؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت انرژی
150 150 ثبت آرژانتین

ثبت شرکت واردات خودرو چگونه است؟ + مدارک مورد نیاز

در این مقاله قصد داریم به توضیح حوزه فعالیت شرکتهای واردات خودرو ، مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت واردات خودرو ، قالب مناسب این نوع شرکت و مدارک موردنیاز آن صحبت کنیم . لطفا تا پایان با ما همراه باشید .

شرکت واردات خودرو

با توجه به قانون مصوب سال 1401 در خصوص واردات خودرو، این حوزه جذاب وسودآور مورد توجه بسیاری از افراد قرارگرفته است . قطعا پس از ثبت شرکت واردات خودرو باید اقدام به دریافت کارت بازرگانی جهت انجام واردات و صادرات نمایید . شرکتهای واردات خودرو زیر نظر قوانین مصوب دولت فعالیت میکنند که این قوانین عموما بطور سالیانه و بسته به تحریم های اعمال شده متفاوت خواهدبود .

اما با توجه به تحریم هایی که علیه دولت ایران به وجود آمده یکی از راه های فرار از این تحریم ها قطعا ورود اشخاص به حوزه واردات خودرو میباشد .

ثبت شرکت واردات خودرو

چرا باید برای واردات خودرو شرکت ثبت نماییم؟

قطعا این سوال برای شما نیز مطرح میشود که چرا باید در این حوزه اقدام به ثبت شرکت نماییم و چرا نمیتوانیم به صورت شخصی مبادرت به واردات خودرو نماییم که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت .

1-اولین و مهم ترین دلیل ثبت شرکت جهت واردات خودرو این است که در این راستا شما باید با شرکتها و اشخاص خارجی وارد قرارداد شوید که در خارج از کشور قطعا اشخاص حقوقی (شرکتها ) دارای اعتبار بیشتری نسبت به اشخاص حقیقی(افراد) میباشند.

2-قطعا حوزه فعالیت واردات خودرو مستلزم داشتن سرمایه های قابل توجه است که با ثبت شرکت امکان جلب سرمایه های سایر افراد بصورت شراکت در شرکت برای شما نیز فراهم میشود .

3-ممکن است برای تامین سرمایه مورد نیاز خود ، نیاز به استفاده از وام و تسهیلات بانکی داشته باشید که به این منظور میزان وام و تسهیلات اختصاص یافته به شخصیت های حقوقی بسیار بیشتر از شخصیت های حقیقی است.

4- پس از ثبت شرکت واردات خودرو باید اقدام دریافت کارت بازرگانی نمایید ، کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی تسهیل شده تر صادر میگردد.

5-حضور در مزایده ها و مناقصات دولتی و خصوصی از مهمترین دلایل ثبت شرکت میباشد .ممکن است لازم باشد برای ادامه فعالیت خود در مزایده ها و مناقصات شرکت نمایید که به این منظور شانس شرکت ها برای پیروزی نسبت به اشخاص بالاتر خواهد بود .

ثبت شرکت واردات خودرو

برای ثبت شرکت واردات خودرو میتوانید در دوقالب 1-سهامی خاص 2-با مسئولیت محدود اقدام نمایید. که در ادامه به توضیح هریک از قالب ها خواهیم پرداخت .

ثبت شرکت واردات خودرو (سهامی خاص)

برای ثبت شرکت واردات خودرو در قالب سهامی خاص باید حداقل 5 عضو متشکل از 3 سهامدار و 2 بازرس معرفی نمایید . همه اعضا باید بالای 18 سال سن داشته باشند . شرکت های سهامی خاص یکی از پرطرفدار ترین قالب شرکتها در ایران و جهان میباشد.

مدارک موردنیاز ثبت شرکت سهامی خاص 

1-تصویر مدارک هویتی اعضا اعم از شناسنامه و کارت ملی .

2-اعلام شماره موبایل بنام از هریک از اعضا .

3-اعلام آدرس و کدپستی محل شرکت .

ثبت شرکت واردات خودرو ( با مسئولیت محدود)

  برای ثبت شرکت واردات خودرو در قالب با مسئولیت محدود باید حداقل 2 شریک معرفی نمایید که هردو نفر باید بالای 18 سال سن داشته باشند و کارمند دولت نباشند .

مدارک موردنیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود

1-تصویر مدارک هویتی شرکاء(اعم از شناسنامه و کارت ملی ) .

2-اعلام شماره موبایل بنام هریک از شرکاء.

3-اعلام آدرس و کدپستی محل شرکت .

برای ثبت شرکت واردات خودرو در قالب سهامی خاص اقدام کنیم یا با مسئولیت محدود ؟

با توجه به اینکه پس از ثبت شرکت باید اقدام به انعقاد قرارداد با شرکتها یا اشخاص خارجی نمایید قطعا از نظر آنها شرکت های سهامی خاص اعتبار بیشتری دارد . همچنین چنانچه قصد استفاده از وام و تسهیلات بانکی دارید نیز شرکت سهامی خاص انتخاب بهتری بوده چون میزان وامی که توسط بانکها به این قالب شرکت تعلق میگیرد بیشتر از شرکتهای با مسئولیت محدود است .

در روند اخذ کارت بازرگانی نیز فرآیند شرکت سهامی خاص تسهیل شده تر از شرکت با مسئولیت محدود خواهد بود.

 مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت واردات خودرو چقدر است ؟

بازه زمانی بین 15 الی 20 روز کاری زمان میبرد تا شرکت شما به ثبت برسد . قطعا پس از ثبت شرکت واردات خودرو باید اقدام به دریافت کارت بازرگانی نمایید .

مدارک موردنیاز جهت دریافت کارت بازرگانی واردات خودرو

1-مدارک ثبتی شرکت (اعم از آگهی ثبت و تاسیس به همراه آخرین روزنامه رسمی ).

2-تصویر مدارک هویتی مدیرعامل (شناسنامه و کارت ملی).

  • چنانچه مدیرعامل آقا باشد ارائه کارت پایان خدمت نیز الزامی است .

3-عکس از سند مالکیت یا اجاره نامه دارای کدرهگیری محل شرکت (حتما کاربری محل شرکت باید اداری یا تجاری باشد .) .

4-یک قطعه عکس از مدیرعامل.

5-ارائه آخرین مدرک تحصیلی مدیرعامل(حداقل دیپلم).

6-ارائه کد اقتصادی و اظهارنامه دفاتر تجاری شرکت .

7-تصویر دسته چک شرکت .

8-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل .

9-داشتن حداقل 20سال سن برای مدیرعامل شرکت .

نکته مهم: برخی از استان ها برای دریافت کارت بازرگانی ابتدا باید کارت عضویت اتاق بازرگانی را دریافت نمایید و سپس تقاضای کارت بازرگانی نمایید .

 

  برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت شرکت ، اخذ کارت بازرگانی ، ثبت برند ، تغییرات شرکتها میتوانید با شماره های 02833361121 و 09102913092 تماس حاصل فرمایید .

 

 

«ما به حرفه ای ها فرصت ثبت میدهیم»

ارسال پاسخ