ثبت شرکت بسته بندی خشکبار+توضیحات

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار نظیر ثبت دیگر شرکت ها مراحل قانونی خاص خود را دارد.  بنابراین متقاضیان ثبت این نوع شرکت باید در چهارچوب قوانین اقدام به ثبت آن کنند. خشکبار  شامل انواع میوه های خشک  و مغز دانه‌ ها مواردی نظیر کشمش، کشمش سبز، قیسی خشک، برگه زردآلو، برگه آلوچه، انجیر، خرما، برگه آلو، برگه آلو بخارا، فندق، گردو، پسته بادام و غیره است.

این دسته از مواد غذایی دارای خاصیت بسیاری بوده و جزو اقلام خوراکی پرمصرف نیز به شمار می رود. اکثر مردم برای آنکه از سلامت این دسته از مواد غذایی مطمئن باشند به سراغ مواردی می روند که دارای بسته بندی استاندارد بوده و مورد تایید وزارت بهداشت هستند. از این رو ثبت شرکت بسته بندی خشکبار بسیار مهم بوده و فرایند ثبت آن باید در چهارچوب قوانین خاص خود صورت بگیرد.

در ادامه مطالب تصمیم داریم در رابطه با قوانین حاکم بر ثبت شرکت بسته بندی خشکبار صحبت کنیم. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که درصدد کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب به همراهی خود با ما ادامه دهید.

همچنین بخوانید درباره: آموزش ثبت شرکت

خشکبار چیست؟

خشکبار شامل میوه های خشک و مغز دانه ها نظیر پسته، بادام، فندق، گردو، کشمش، کشمش سبز، برگه زردآلو، برگه آلو بخارا، قیسی خشک، برگ هلو، برگه آلبالو، برگ آلوچه، برگه خرما، انجیر و سایر موارد مشابه دیگر است. هر کدام از موارد نام برده دارای ارزش غذایی بالایی بوده و حتی مصرف آنها به تنهایی می تواند یک وعده مغذی برای انسان باشد. اما یکی از لازمه‌ های مهم برای بهره‌ مندی از مزایای فراوان خشکبار سلامت آنها است.

به عبارت دیگر مواد غذایی نظیر مغزیجات سرشار از ویتامین بوده و همواره کارشناسان تغذیه تاکید دارند که برای حفظ سلامت و تامین بسیاری از نیازهای غذایی بدن وجود این دسته از مواد غذایی در برنامه روزانه غذایی بسیار کاربردی و لازم است. اما از طرف دیگری بهداشتی بودن و همچنین تازه بودن مغزیجات بسیار مهم بوده و همان اندازه که مصرف تازه آن ها می تواند برای بدن سودمند باشد، در طرف دیگر آن مغزیجات مانده و فاسد شده می تواند برای بدن مضر و خطرناک باشد.

بنابراین فرایند بسته بندی و عرضه این دسته از مواد غذایی به بازار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل قانون برای کسانی که قصد فعالیت در این حوزه دارند قوانینی را در نظر گرفته است و همه متقاضیان فعالیت در زمینه بسته بندی و عرضه خشکبار به بازار موظف هستند در چهارچوب قوانین به فعالیت خود ادامه دهند.

ضرورت ثبت شرکت بسته بندی خشکبار

 

همانطور که گفتیم خو شکار جزو مواد غذایی با ارزش است که عرضه سالم و بهداشتی آن به بازار با سلامت جامعه رابطه‌ ای مستقیم دارد. بنابراین لازم است نظارت های کامل قانون بر مجموعه ها و همچنین شرکت‌ هایی که در این زمینه فعالیت می کنند وجود داشته باشد. یکی از روش های کاربردی که امکان نظارت بر مجموعه های فعال در زمینه بسته بندی مواد غذایی را به راحتی فراهم می‌کند، ثبت شرکت است.

زیرا همه شرکت های ثبت شده زیر نظر قانون بوده و موظف هستند فعالیت ‌های خود را در چهارچوب قوانین انجام دهند. همچنین امکان نظارت دولت و قانون بر فعالیت آنها نیز راحت تر است. بنابراین می‌ توان گفت که مهم ‌ترین ضرورت ثبت شرکت برای بسته بندی خشکبار فراهم ساختن نظارت آسان قانون بر حوزه فعالیت آنها است.

اولین پیش نیاز برای ثبت شرکت بسته بندی خشکبار

 

همانطور که گفتیم ثبت شرکت بسته بندی خشکبار نیز قوانین خاص خود را دارد. بنابراین افرادی که تصمیم به فعالیت در این حوزه گرفته اند باید در اولین گام با قوانین حاکم بر این امر آشنا باشند و یا آن که اقدام به کسب اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت کنند. اولین اقدام لازم  برای ثبت شرکت خشکبار اخذ مجوز از نهادهای مربوطه است.

بنابراین کسانی که می ‌خواهند به صورت حرفه ای و قانونی در زمینه بسته بندی خشکبار فعالیت کنند در اولین اقدام خود باید به دنبال کسب مجوزهای لازم باشند. پس از آن که موفق به اخذ مجوزهای لازم از نهادهای ذیربط شدند، می توانند شرکت خود را در قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص ثبت کنند. در ادامه مطالب شرایط و همچنین نحوه ثبت شرکت بسته بندی خشکبار در هر دو قالب را مورد بررسی قرار دهیم.

همچنین بخوانید درباره: آموزش ثبت برند

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار در قالب سهامی خاص

 

شرکت سهامی خاص جزو یکی از شرکت های بازرگانی به شمار می‌رود و همه سرمایه لازم برای تاسیس آن باید توسط موسسین تامین شود. سپس سرمایه تامین شده به سهام تقسیم می‌شود و مسئولیت صاحبان نیز محدود به مبلغ اسمی سهام آنها خواهد بود.

در شرکت سهامی خاص حداقل سهامداران سه نفر است. برای تعیین نام این نوع شرکت نیز باید عنوان در نظر گرفته شده قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت کاملاً واضح قید شود. به طور کلی شرایط حاکم بر ثبت شرکت بسته بندی خشکبار سهامی خاص به شرح زیر است.

تعداد اعضا

 

همانطور که گفتیم مطابق با قوانین ثبت شرکت ها برای ایجاد شرکت سهامی خاص در هر زمینه ‌ای لازم است که حداقل ۳ نفر به عنوان سهام دار وجود داشته باشد. علاوه بر سهامداران طبق  قانون لازم است که دو نفر نیز به عنوان بازرس برای نظارت بر فعالیت‌ های شرکت در اساسنامه آن تعیین شود.

سرمایه اولیه

 

طبق قانون ثبت شرکت ها حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص ۱۰۰ هزار تومان است که این سرمایه باید به واسطه سهامداران تامین شود. همچنین این لازم است که در حین ثبت شرکت حداقل ۳۵ درصد از سرمایه به صورت نقدی پرداخت شود.

برای دریافت مشاوره کلیک کنید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خشکبار سهامی خاص

 

شرکت خشکبار سهامی خاص همانند هر فرآیند حقوقی و قانونی دیگر نیاز به یک سری مدارک دارد که اعضای شرکت باید جهت تکمیل فرایند ثبت خود آنها را فراهم کنند. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بسته بندی خشکبار به صورت سهامی خاص شامل موارد زیر است.

 • در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز دارد، ارایه مجوز فعالیت اخذ شده از مراجع ذیصلاح
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضای شرکت، بازرسین و مدیران
 • اقرار نامه امضا شده
 • در صورتی امور ثبت شرکت توسط نماینده قانونی یا وکیل صورت بگیرد، وکالتنامه قانونی که به نام وکیل است نیز در لیست مدارک مورد نیاز خواهد بود
 • گواهی عدم سوء پیشینه اعضای شرکت

بسته بندی خشکبار 2

شرایط ثبت شرکت بسته بندی خشکبار  در غالب مسئول مسئولیت محدود

 

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که به منظور انجام امور تجاری توسط دو یا چند نفر تشکیل می شود. در این نوع شرکت، سرمایه آن به سهام یا به عبارت دیگر قطعات سهام تقسیم نمی شود و مسئولیت هر کدام از شرکا فقط به میزان سرمایه خود در شرکت خواهد بود.

به عبارت دیگر اگر شرکت دچار ورشکستگی شود، میزان مسئولیت هر کدام از شرکا در قبال پرداخت قروض و تعهدات شرکت فقط به اندازه سرمایه ای خواهد بود که به شرکت آورده است. همچنین لازم است که در حین ثبت شرکت کل سرمایه تعیین شده پرداخت شده باشد که در غیر این صورت اعضای شرکت موظف هستند تعهد به پرداخت کل سرمایه دهند.

به طور کلی شرایط لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرح زیر است.

تعداد اعضا

 

همانطور که گفتیم مطابق با قوانین حاکم بر ثبت شرکت با مسئولیت محدود تعداد اعضای مورد نیاز برای ثبت آن حداقل دو نفر است.

سرمایه اولیه

میزان سرمایه اولیه که لازم است اعضای شرکت برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود تامین کنند ۱۰۰ هزار تومان است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت بسته خشکبار  با مسئولیت محدود

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خشکبار با مسئولیت محدود نیز در قانون پیش بینی شده و شامل موارد زیر است.

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی همه اعضای شرکت و مدیران
 • ارائه اصل گواهی نامه عدم سوء پیشینه اعضای شرکت
 • اقرار نامه امضا شده
 • اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
 • اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی حداقل تا ۳۵ درصد به حساب شرکت در حال تاسیس به همراه فیش واریزی
 • وکالتنامه در صورت انجام امور توسط وکیل

بسته بندی خشکبار 3

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار چند روز طول می کشد؟

 

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت بسته بندی خشکبار کاملاً وابسته به میزان مهارت و تجربه فردی است که امور ثبت شرکت را برعهده گرفته است. به عبارت دیگر اگر فردی که امور مربوط به ثبت شرکت را بر عهده گرفته در این زمینه تخصص لازم را نداشته باشد، ثبت شرکت مطمئنا بیشتر از یک ماه زمان خواهد برد.

اما در صورتی که انجام امور توسط افراد مجرب و باتجربه که با تمام پیش نیازها، پستی  و بلندی های این حوزه آشنا هستند صورت بگیرند، مسلماً زمان ثبت شرکت بسیار کوتاه تر خواهد شد. زیرا افراد مجرب بیش از اقدام به ثبت همه حالات ممکن را پیش بینی کرده و پرونده را به صورت کامل و بی عیب و نقص تقدیم مراجع ذیصلاح می کنند.

بنابراین احتمال رد شدن پرونده ثبت، ناقص بودن پرونده و مواردی از این قبیل که در طولانی شدن فرآیند ثبت تاثیر گذار هستند به کمترین حد ممکن خواهد رسید.

به صفحه درباره ما هم سر بزنید

نتیجه گیری

 

ثبت شرکت بسته بندی خشکبار قوانین خاص خود را دارد و کسانی که مایل هستند در قالب شرکت اقدام به بسته بندی خشکبار کنند می توانند فعالیت خود را در یکی از شرکت های پیش بینی شده در قوانین نظیر شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص به شکل کاملاً قانونی آغاز کند.

لازم به ذکر است که ثبت شرکت در هر زمینه ای و در هر قالبی قوانین خاص خود را دارد و کسانی که در رابطه با ثبت شرکت اطلاعات کافی و لازم را ندارند برای انجام این امر زمان زیادی را از دست خواهند داد. به همین دلیل توصیه ما این است که برای سرعت بخشیدن به مراحل ثبت شرکت بهتر است که از مجموعه های حقوقی با تجربه و فعال در این زمینه مشاوره و راهنمایی دریافت کنند.

یا حتی می توانند فرایند ثبت را بطور کلی به آنها واگذار نمایند. در این صورت خیلی زود می توانند شرکت مورد نظر خود را با رعایت همه اصول و قوانین حاکم بر این حوزه ثبت کرده و کاملاً قانونی شروع به فعالیت مورد نظر خود کنند.

Start Typing