آخرین مقالات

تفاوت ثبت شرکت و جواز کسب چیست؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت ارز دیجیتال چگونه است؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت انرژی
150 150 ثبت آرژانتین

ثبت برند لوازم الکترونیکی

در این مقاله قصد داریم به توضیح لوازم الکترونیکی – ثبت برند در این حوزه – مدت زمان ثبت برند لوازم الکترونیکی و شرایط و مدارک مورد نیاز آن بپردازیم لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

ثبت برند لوازم الکترونیکی

لوازم و قطعات الکترونیکی چیست ؟

تعداد زیادی قطعات الکترونیکی وجود دارند که برای ساخت مدارهای الکترونیکی از آن ها استفاده می شود. بدون این قطعات ، مدارهای الکترونیکی هرگز کامل نخواهند شد. از این قطعات می توان به دیود ها – خازن ها – مدارهای مجتمع و ….. اشاره نمود.
لوازم الکترونیکی به وسایلی اطلاق میشود که از کنار هم قرارگیری چند قطعه الکترونیکی تشکیل شده باشد برای مثال : تلویزیون – تلفن همراه – تلفن های هوشمند – دوربین فیلمبرداری – رایانه ها و …. را می توان نام برد.

اهمیت ثبت برند لوازم الکترونیکی

امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی ، زندگی افراد هر روز وابستگی بیشتری به لوازم الکترونیکی پیدا می کند. امروزه استفاده از تلفن همراه – کامپیوترهای شخصی و …. به عناوین مختلف رو به افزایش است در نتیجه این کالاها برای تولید و همچنین در صورت نیاز به تعمیر نیاز مبرمی به قطعات الکترونیکی دارند.

اهمیت تولید این قطعات بر کسی پوشیده نیست. شما وقتی به پیرامون خود توجه کنید با موارد متعددی از لوازم الکترونیکی برخورد میکنید در نتیجه تولید انبوه این قطعات در همه ی جوامع مورد توجه می باشد. قسمت وسیعی از صنعت هر کشور من جمله کشور ما را تولید کنندگان لوازم الکترونیکی به خود اختصاص داده اند.

مراحل لازم جهت ورود به صنعت تولید لوازم الکترونیکی 

مراحل لازم جهت ورود به صنعت تولید لوازم الکترونیکی 

 • تأمین لوازم و ابزارها و موارد اولیه جهت تولید لوازم الکترونیکی.
 • اخذ مجوزات لازم جهت تولید این محصولات.
 • ثبت برند جهت درج روی محصولات تولیدی.
 • اخذ استاندارد های لازم جهت ورود محصولات به بازار هدف.

مراحلی که ذکر شد 4 مرحله ی کلی جهت ورود هر شخص به صنعت لوازم الکترونیکی می باشد. در ادامه قصد داریم به توضیح مفصل در مورد مرحله سوم یا همان ثبت برند بپردازیم.

ثبت برند چیست ؟

منظور از ثبت برند ، ثبت یک نام تجاری برای درج روی محصولات می باشد. مرجع ثبت کلیه ی برند ها«اداره کل مالکیت معنوی» می باشد. مهم ترین شرط در ثبت برند عدم تشابه نام درخواستی شما با برند های ثبت شده در حوزه فعالیت شما می باشد.
اگر بخواهیم معروف ترین برند های فعال در صنعت لوازم الکترونیکی و قطعات مربوط به آن را نام ببرم باید به برند هایی نظیر :
1- سونی  2- توشیبا  3- پاناسونیک  4- اپل  5- مایکروسافت  6- سامسونگ  7- ال جی  8- فوجیستو  9- اینتل  10 – IBM اشاره نماییم.

قطعاً برکسی پوشیده نیست که صنعت لوازم الکترونیک و قطعات مربوط به آن در سلطه ی شرکت های ژاپنی و کره جنوبی قراردارد اما با توجه به شرایط فعلی کشور و اعمال تحریم ها نیاز مبرم به تولید این قطعات و محصولات در داخل کشور وجود دارد که این امر سبب شده که سرمایه های زیادی جذب تولید این محصولات گردد.

دلیل ثبت برند لوازم الکترونیکی چیست ؟

دلیل ثبت برند در کلیه ی حوزه های فعالیت ایجاد تمایز در بازار و جلوگیری از کپی برداری توسط سایرین می باشد. شما با ثبت برند و درج آن روی محصولات خود باعث ایجاد تمایز بین محصولات خود و سایر محصولات مشابه در بازار می شوید. همچنین ثبت برند به محصولات شما اعتبار می بخشد چون قطعاً افراد محصولاتی را که تحت عنوان برند مشخصی تولید میشوند را به محصولات بی نام و نشان ترجیح می دهند.

اهمیت ثبت برند لوازم الکترونیکی چیست ؟

 • قطعاً مهم ترین دلیل ثبت برند ایجاد تمایز و تفاوت بین محصولات شما و سایر محصولات موجود در بازار خواهد بود.
 • دومین اهمیت ثبت برند در این حوزه الزام قانون می باشد. وقتی محصول شما تولید شد برای ارائه به بازار ابتدا باید استانداردهای لازم را اخذ نمایید که لازمه ی کسب استاندارد ها داشتن برند ثبت شده می باشد. تا زمانی که سند برند ثبت شده ی خود را ارائه نکنید استانداردهای لازم به شما اعطا نخواهد شد.

ثبت برند لوازم الکترونیکی

اولین قدم برای ثبت برند انتخاب نام مناسب می باشد. وقتی نام مورد نظر خود را انتخاب نمودید باید از عدم ثبت این نام در طبقه ی فعالیت خود اطمینان حاصل نمایید که به آن استعلام برند می گویند.
مشاوران ثبت آرژانتین آماده ی ارائه ی انواع خدمات مشاوره و ثبت برند به شما همراهان عزیز می باشند.
دومین قدم برای ثبت برند اخذ مجوز دال بر فعالیت شما میباشد ، و سومین مرحله ثبت و ارسال اظهارنامه ثبت برند برای اداره ی مالکیت معنوی می باشد.

مجوزات لازم جهت ثبت برند لوازم الکترونیکی

مجوزات لازم جهت ثبت برند لوازم الکترونیکی

طبق آخرین بخشنامه ی اداره ی مالکیت معنوی چنانچه شما متقاضی گرامی در بخش تولید لوازم الکترونیکی فعالیت دارید می توانید «پروانه بهره‌برداری» یا «جواز تأسیس به همراه پیشرفت فیزیکی» را به عنوان مجوز فعالیت ارائه نمایید. نکته شایان ذکر این است که جواز تأسیس به تنهایی مجوز فعالیت محسوب نمی شود.

هر دو مجوز یاد شده توسط اداره ی صنعت معدن و تجارت صادر می شود اما چنانچه شما متقاضی گرامی در بخش توزیع و فروش لوازم الکترونیکی فعالیت دارید می توانید «جواز کسب» جهت ثبت برند ارائه نمایید. جواز کسب را اتحادیه های مربوطه صادر می کنند.

مدت زمان ثبت برند لوازم الکترونیکی

مدت زمان ثبت برند بازه ی زمانی بین 1 الی 3 ماه می باشد که بسته به تعداد تقاضا ها میتواند این مدت بیشتر و یا کمتر شود.

مدارک مورد نیاز ثبت برند لوازم الکترونیکی

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان
 • اعلام شماره موبایل بنام از متقاضی یا متقاضیان
 • ارائه ی مجوز فعالیت معتبر

سوالات متداول

آیا برای ثبت برند لوازم الکترونیکی نیاز به ثبت شرکت داریم ؟

خیر. ثبت برند میتواند هم بنام شخص حقوقی (شرکتها) و هم به نام شخص حقیقی انجام بپذیرد و برای ثبت برند اجباری به ثبت شرکت نخواهد بود.

آیا ثبت برند لوازم الکترونیکی مستلزم پرداخت مالیات می باشد ؟

خیر. ثبت برند  در هیچ یک از حوزه های فعالیت شامل پرداخت مالیات نمیباشد و معاف از مالیات است.

آیا می توان برند را به نام چند نفر به ثبت رساند ؟

بله. برند را میتوان بنام 2 یا هر چند نفر به ثبت رساند و میزان شراکت هر یک را در برند تعیین نمود.

نام برند باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

 • راحت در ذهن ماندگار شود.
 • با سایر برند ها متفاوت باشد.

آیا ثبت برند لوازم الکترونیکی مستلزم داشتن کارت بازرگانی است ؟

خیر. به‌طور کلی ثبت برند نیازی به داشتن کارت بازرگانی ندارد مگر اینکه نام برند درخواستی شما لاتین باشد. منظور از لاتین بودن یک کلمه یعنی در لغتنامه دهخدا معنی نداشته باشد. هر کلمه ای که در لغتنامه دهخدا معنی نداشته باشد لاتین یا بیگانه محسوب می شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه ی ثبت برند – ثبت شرکت – اخذ کارت بازرگانی و تغییرات شرکتها می توانید از مشاوره ی رایگان کارشناسان و وکلاء ثبت آرژانتین بهره‌مند شوید.
برای ارتباط با کارشناسان میتوانید با شماره های 09102913092 و 33361121 – 028 تماس حاصل بفرمایید.

 

 

« ما به حرفه ای ها فرصت ثبت می دهیم »

ارسال پاسخ