آخرین مقالات

تفاوت ثبت شرکت و جواز کسب چیست؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت ارز دیجیتال چگونه است؟
150 150 ثبت آرژانتین
ثبت شرکت انرژی
150 150 ثبت آرژانتین

برند چیست؟ همه چیز در مورد برند + راهنمایی

برند چیست؟ ویژگی های یک برند خوب؟

برند یا نام تجاری همان اسمی است که روی محصولات یا خدمات گذاشته می شود و مشتریان و بازار هدف محصولات یا خدمات ما را تحت آن عنوان می شناسند و باعث تمایز خدمات یا محصولات شما از سایر رقبا می گردد.

برند یک محصول نیست بلکه نامی است که روی محصول میخورد و وجه تمایز آن محصول را با سایر محصولات حفظ می کنند.

برندها چیزهایی هستند که مشتری می خرد در حالیکه محصولات را شرکت ها تولید می کنند. نام یک برند می تواند قول اخلاقی یک مجموعه نسبت به مشتریانش باشد و راه و هدف آن مجموعه را تا حدودی به مخاطبان منتقل کند. یک برند خوب رابطه درستی بین احساسات و عملکرد افراد برقرار می کند به گونه ای که با دیدن آن برند احساسات مثبتی در فرد شکل گیرد که در نهایت موجب عملکرد و خرید فرد می گردد.

برندها می توانند دارای علامت تجاری باشند که در صورت ثبت می توان از استفاده آن ها توسط دیگران جلوگیری کرد.

برند می تواند این اعتماد را به افراد بدهد که منحصر به فرد و خاص و بی همتا است. یک برند قدرتمند می تواند مانند سفیر یک شرکت عمل کرده و در جهت آگاهی بخشی که آن شرکت چه محصولاتی تولید می کند، عمل کند.

برند به چه معناست

 

اگر وقت یا حوصله کافی برای خواندن مقاله را ندارید.لطفا پادکست زیر را گوش دهید.

 

 

با دیدن برند چه اطلاعاتی در اختیار مشتری قرار می گیرد؟

تولید کننده محصول_ جلوه ای از کیفیت_ کمتر شدن ریسک خرید_ در مواردی تفویض مسئولیت به تولید کننده_اعتماد به تولید کننده.

برند می تواند فرایند خرید مشتری را ساده تر کند. در گذر زمان برندها، کیفیت و رفع نیازهایی را ایجاد می کنند و باعث به وجود آمدن ذهنیت در مشتری می شوند که اگر این ذهنیت مثبت باشد می تواند امکان تکرار خرید را افزایش دهد. هم چنین یک برند خوب می تواند باعث صرفه جویی در وقت شود چون در اثر اینکه مصرف کننده در مورد برند اطلاعات کافی داشته باشد سریعا اقدام به خرید میکند و بتعث صرفه جویی در وقت شخص میگردد. اگر مشتریان باور داشته باشند یک برند کلیدی نیازهای آنان را بهره مند می سازد خیلی راحت تر نسبت به خرید از آن برند اقدام می کنند.

 

نقش برند در استمرار خرید مشتری:

 

نقش برند در استمرار خرید مشتری:

تا زمانی که برند نیاز یک مشتری را برطرف کند شانس خرید مجدد توسط مشتری وجود دارد و باعث به وجود آمدن مشتریانی متعهد و وفادار می گردد. هم چنین برند نقش غیرقابل انکاری در تعرف ویژگی های محصول یا خدمات را دارد.

برند چه معنی برای فروشنده دارد؟

قطعا همه ی فرروشندگان تمایل به فروش برندهایی معتبرکه جایگاه وسیعی در بازار دارند را خواهند داشت. برند از نظر فروشنده یک فرصت رقابتی محسوب می شود و امکان خرید و فروش را برای فروشنده و همچنین خریدار آسان می کند.

اگر یک برند موفق باشد می تواند نشانه ای از کیفیت برای مشتریان راضی باشد.

یک برند خوب وسیله ای برای رسیدن به سودهای کلان اقتصادی می باشد.

یک برند موفق و ثبت شده می تواند محافظت قانونی از ویژگی های منحصر به فرد محصول را تضمین کند.

همچنین بخوانید : ثبت برند چیست؟

به طور کلی یک برند، علامت، نماد یا واژه برای ایجاد تمایز در خدمات یا محصولات در مقایسه با سایر رقبا است.

آدیداس_ هیوندا _ تویوتا _ پپسی _ فانتا _ وینستون_  فابر کاستل_  اپل_  سامسونگ  نمونه هایی از برندهای معروف و جهانی در سراسر دنیا هستند.

برند می تواند ارکان یک شرکت را که شامل مدیریت_ مشتریان _ کارمندان _ سهامداران هستند را به یکدیگر مرتبط سازد به طوری که تحت عنوانی واحد شناخته شوند.

برند می تواند نشان دهنده ارزش ها_ اهداف و باورها باشد و هم چنین بین عواطف افراد و عملکرد آنها ارتباط موثر به وجود بیاورد به نوعی که کل ذهن بازار را پرکند. برای مثال وقتی صحبت از نوشابه در میان می آید کل دنیا از ذهنیت کوکا کولا و پپسی و فانتا پر می شود.

این ارتباط چیزی نیست جز تصاویر و نمادهایی که بین برند و منافع مشتریان ارتباط دارد.

برندسازی چیست؟

فرایند ایجاد و ماندگاری یک برند در بین سایر برندها را برند سازی می نامند و عملیاتی که پیرامون آن انجام می شوند را برندینگ می گویند که فرایند آن وظیفه مدیریت بازار یابی و فروش و همچنین مدیریت برند سازمان می باشد.

تاریخچه علائم تجاری به نحوی تاریخچه برند نیز محسوب می شود و در فرایند تکامل برند و علائم تجاری به گونه ای شد که علامت تجاری زیر مجموعه ای از برند محسوب می شود.

نزدیک به 2 قرن است که شرکت ها به مفاهیمی چون برند_ برندینگ و شعار تبلیغاتی توجه بسیاری نموده اند و سعی در بوجود آمدن سفیر برند کرده اند. برای مثال کریستیان رونالدو سفیر برند کلیر محسوب می شود و بابایادگار سفیر برند ایران رادیاتور محسوب می شود.  این سفیرها می توانند از بین سلبریتی ها انتخاب شئند یا به طور کل یک شخصیت جدید با صدایی منحصر به فرد می باشند.

 

برند چیست ؟ هویت و شخصیت برند

 

هویت و شخصیت یک برند:

به مجموعه فعالیت هایی که در حوزه برندینگ یک برند انجام می شود باعث ایجاد شخصیت و هویت یک برند می شود. به زبان ساده تر مفاهیمی چون جوانی _لوکس بودن_ تفریحی_ با دوام بودن و … اشاره کرد.

هویت برندی مثل مرسدس بنز هویتی لوکس دارد که در ذهن مخاطب به محض شنیدن این برند لوکس بودن تداعی می شود.

 

ارزش برند چیست؟

مشتریان هرگز یک برند را نمی خرند بلکه تجربه خوب خرید از آن برند را تکرار می کنند که همان ارزش برند محسوب میشود. در بسیاری از برندهای بزرگ و موفق همان نام تجاری ارزشی بیش از کلیه ی دارایی های  آن شرکت اعم از ساختمان ها _ ادوات _ سرمایه _ نیروی انسانی و … دارد.

کار برند چیست؟

شاید شما هم تصور کنید تنها کاربرد برند تبلیغات می باشد در حالیکه برند فراتر از محصول و کاربرد آن و حتی تبلیغات است و وعده ای به مشتری محسوب می شود. محترم شمردن  یک برند که محبوب شده یک روش مرسوم در کلیه جوامع است.

قدرت برند:

با پی بردن به قدرت یک برند در اجتماع  و اهمیت آن در میزان فروش و موفقیت خیلی از برندهای بزرگ و معروف سعی کرده اند تا با انجام فعالیت های اجتماعی و حمایت از امور اجتماعی در جهت پر قدرت شدن گام بردارند. مثلا برای شناخته شدن برندهای فعال در زمینه کودکان حمایت آن برند از یونیسف می تواند به قدرت آن برند کمک شایانی کند.

 یا برند هایی مثل ریبوک یا نایک بطور معمول با حمایت از ورزش در سطح جهان دیده شده اند.

با تحقیق بیشتر در مفهوم برند سازی در می یابیم که برند ها با شخصیت های مشخص و معینی دارند.

برند ها از شخصیت های شناخته شده به عنوان سفیر استفاده می کنند. امرزه هر برند که وسائل شخصی مثل عطر ، لباس یا ساعت تولید می کند در کنار یک شخصیت شناخته شده قرار میگیرد.

امروزه  موفق ترین برند ها و شرکت ها سعی در ترویج برند خود و ایجاد  انحصار در ذهن مخاطب دارند.

برند سازی یک سازمان در تلاش برای پرورش هویت ، ارزش و تصویر آن شرکت است. در نهایت به این نتیجه می رسیم که برند ها قدرت دستیابی به ضمیر ناخود آگاه افراد دارند و به گونه ای که ممکن است فرد دقایق زیادی را در یک فروشگاه صرف پیدا کردن برند مورد نظر خود کند.

 

اهمیت نام یک برند چیست

 

اهمیت نام یک برند

نام یک برند ترجیها باید ساده و توانایی سپردن در ذهن را داشته باشد در عین حال ویژگی خاص بودن را داشته باشد.

اگر در نام برند از اسامی عام استفاده کنیم امکان ماندگاری آن برند را کاهش داده ایم ولی در نهایت چیزی که برندینگ خیل اهمیت دارند شخصیت برند است نه اسم آن که در قبل به آن پرداختیم.

برای دریافت هرگونه مشاوره در زمینه ثبت برند و انتخاب نام برند می توانید از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

ویژ گی های یک برند خوب

  1. 1. نام کوتاه و خاص
  2. 2. شخصیت منحصر به فرد و معتبر برند
  3. 3. اهداف روشن برند
  4. 4. انتخاب شعارهای مناسب با اهداف مجموعه
  5. 5. افزایش کیفیت و بهره وری
  6. 6. تبلیغات مستمر و هدفمند
  7. 7. تلاش در افزایش ارزش برند
  8. 8. افزایش قدرت برند به وسیله حمایت های اجتماعی
  9. سعی در ایجاد انحصار در محصول یا خدمات

 

ارسال پاسخ